Members

Turaidas muzejrezervāts
Turaidas iela 10, Sigulda, Siguldas novads, LV-2150, Latvija
http://www.turaida-muzejs.lv/

Turaidas muzejrezervāts

Īpaši aizsargājamais kultūras piemineklis Turaidas muzejrezervāts atrodas 50 km uz ziemeļaustrumiem no Latvijas galvaspilsētas Rīgas.

Turaida pazīstama ar savu skaisto apkārtni un vēsturi. “Turaida” seno iedzīvotāju – lībiešu valodā nozīmē “Dieva dārzs”.
Muzejrezervāta 42 ha lielā teritorija bagāta ar arheoloģijas, arhitektūras, vēstures un mākslas pieminekļiem, kuri stāsta par notikumiem 1000 gadu garumā, sākot ar 11.gadsimtu.
Turaidas muzejrezervāta darbība ir daudzveidīga - līdzās ekspozīciju veidošanai notiek kultūrvides saglabāšana, ainavas kopšana un veidošana, kā arī dažādas aktivitātes apmeklētājiem.
Turaidas muzejrezervāts ir starptautiski pazistams. 1996. gadā muzejs iekļuva Eiropas muzeju gada laureātu sarakstā.
Tūrisma klāsteris
Enter Gauja
Minhauzena muzejs
Duntes muiža, Liepupes pagasts, Salacgrīvas novads, Latvija, LV – 4023
http://minhauzens.lv/

Minhauzena muzejs

Muzejs iekārtots atjaunotajā Duntes muižas kungu mājā.  Tas ir muzejs - sapnis, kurā mājo prieks un asprātība. Muzeja teritorijā atrodas lielākais koka atrakciju kuģis Baltijā,. Pastāvīgā vēstures ekspozīcija „Minhauzena pasaule” piedāvā iepazīt baronu kā prinča Antona Ulriha pāžu Ukrainas stepēs un Krievijas galmā, kā armijas virsnieku, mīlošu vīru, kaislīgu mednieku un aizrautīgu stāstnieku - cilvēku, kurš aizgūtnēm bauda dzīvi, saglabājot spēju smieties par sevi un citiem, saskatīt pasauli, kas ir citādāka.

Muzeja 2. stāvā izvietota Latvijā plašākā vaska figūru kolekcija „Izcilas personības Latvijas vēsturē”. Savukārt alus mīļotājus iepriecinās apskatāmā alus kausu kolekcija ar 2000 alus kausiem no 50 pasaules valstīm. Pieejami suvenīri.
Latvijas etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Brīvības gatve 440, Rīga LV-1024
http://www.brivdabasmuzejs.lv/

Latvijas etnogrāfiskais brīvdabas muzejs

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ir viens no vecākajiem Brīvdabas muzejiem Eiropā. Lēmumu par tā dibināšanu Izglītības ministrijas Pieminekļu valde pieņēma 1924. gadā.