Siguldas novada dome

Siguldas novads atrodas Vidzemes rietumu daļā, Gaujas kreisajā krastā.


Tas sastāv no Siguldas, Allažu un Mores pagasta, bet tā centrs ir Siguldas pilsēta, kuras moto- „Sigulda elpo brīvi!”.

 

Pilsēta pārsteidz tās viesus ar pievilcīgo ainavu un daudzveidīgajiem atpūtas un apskates objektiem, kuri apmierinās jebkura ceļotāja vēlmes pēc vēstures izzināšanas, dabas, aktīvās atpūtas un sporta.
 
Viens no galvenajiem apskates objektiem Siguldā ir Turaidas viduslaiku pils, kurā ierīkots muzejrezervāts. Cilvēka veikuma un dabas radīto harmoniju var izbaudīt Dainu kalnā, bet Gaujas senielejas krāšņā ainava vērojama no Turaidas pils galvenā torņa. Vēl viens vēsturisks objekts pilsētā ir Livonijas ordeņa Siguldas pilsdrupas, kurās izvietota viduslaiku ieroču galerija. Novadā aplūkojamas vēl vairākas pilis un muižas: Siguldas jaunā pils, Krimuldas viduslaiku pils, Krimuldas muiža un Nurmižu muiža. Tāpat interesants apskates objekts noteikti ir Siguldas spieķu parks, kas radīts par godu slavenajam pilsētas suvenīram.
 
Sigulda ir aktīvās atpūtas centrs Latvijā. Gaujas senlejas krastos ir izveidoti piedzīvojumu parki kā bērniem, tā pieaugušajiem. Nobraucieni ar rodeli, velobrauciens pa trosi, Tarzāna parks, golfs, lidojumi ar gaisa balonu, nobraucieni pa Gauju ar kanoe vai plostu, velomaršruti, nūjošana – tā ir daļa no aktivitātēm, kuras ir pieejamas Siguldā.
 
Ziemā Gaujas senlejas krasti pārtop sportiskās kalnu slēpošanas trasēs, kuras ir aprīkotas gan ar pacēlājiem, gan gaismām. Instruktori, nomas, kafejnīcas, bērnu parki un mazie kalni, snovborda parks, bezmaksas distanču slēpošanas trases un slidotavas – tas viss Siguldā! Bobsleja un kamaniņu trasē „Sigulda” ikvienam tiek piedāvāta iespēja izbaudīt asas izjūtas nobraucienā ar īstām ziemas bobsleja kamanām instruktora pavadībā, vai pašam kļūt par pilotu nobraucienā ar vučko. Ja ar to ir par maz adrenalīnam, Siguldā iespējams izbaudīt lidojumu vertikālajā vēja tunelī „Aerodium” vai nolēkt ar gumiju no trošu ceļa vagoniņa 43m augstumā.
 
 

Место на карте

Pils 16, Sigulda, Siguldas novads, LV-2150, Latvija

Papildus informācija

телефон: +371 80000388
Mājaslapa: http://www.sigulda.lv
Darbalaiks: 09:00 - 17:00

VTA projektu sadarbības partneris projektos

Pašvaldība ir VTA partneris projektā Central Baltic Cycling Pašvaldība ir VTA partneris projektā Tour de LatEst