Ogres novada pašvaldība

Ogres novads atrodas Vidzemes dienvidrietumos.


Tas sastāv no 9 pagastiem un tā centrs ir Ogres pilsēta. Ogre ir veidojusies divu Latvijai nozīmīgu upju – Daugavas un Ogres krastos.

 

 

1865. gadā, pateicoties veselīgajam klimatam, Ogre tiek pasludināta par kūrortu. Tā attīstībā liela nozīme bija pirmajai dzelzceļa līnijai Rīga – Daugavpils. Ogre ir jauna pilsēta, tikai 1928. gadā tai tika piešķirtas pilsētas tiesības. Īpašu pievilcību pilsētai dod pagājušā gs. 20. –30. gados celtās ēkas. Par „Pilsētas sirdi” dēvētais pēdējo gadu laikā labiekārtotais skvērs kļuvis par vietējo iedzīvotāju un pilsētas viesu pulcēšanās vietu. Tajā notiek vietēja mēroga mūzikas, mākslas, sporta un cita veida izklaides pasākumi.
 
Interesants, apmeklēšanas vērts objekts ir publiskā observatorija Suntažos, kur iespējams veikt novērojumus kā dienā, tā naktī, apskatīt meteorītu kolekciju, iepazīties ar novērojumiem izmantojamo tehniku un iegādāties teleskopus.
 
Ogres novadā ir plašas iespējas atpūtai dabā, piemēram, dendroloģiskajā parkā „Lazdukalni”, ko iecienījuši jaunlaulātie, var aplūkot dažādu sugu kokus un stādījumus un uzkāpt skatu tornī, no kura paveras lielisks skats uz Daugavu. Savukārt Madlienā atpūtas kompleksā „Forsteri” jūs gaidīs Latvijā pavisam rets atpūtas veids- izbraucieni ar suņu pajūgiem.
 
 

 

Место на карте

Ogre, Brīvības iela 12a, Lv-5001

Papildus informācija

телефон: +371 65071883, 29491685
электронная почта: info@latvijascentrs.lv
Mājaslapa: http://www.visitogre.lv
Darbalaiks: 9:00 - 18:00(vasaras sezonā 1.05. - 30.09.), 10:00 - 17:00(ziemas sezonā 1.10. - 30.04.)

VTA projektu sadarbības partneris projektos

Pašvaldība ir VTA partneris projektā Central Baltic Cycling Pašvaldība ir VTA partneris projektā CHARTS Pašvaldība ir VTA partneris projektā Tour de LatEst