Members

Annas Hotel
Annas Manor, Zaube parish, LV-4113
http://www.annashotel.com/

Annas Hotel

The natural and unspoiled environment of Annas has been inspiration in creating a combination of natural materials and elegant design into a modern hotel. This passion of all good things and close proximity of nature makes this place very unique. 
 
Just around the corner you will find countless ways of spending time in a wild magical environment. In the world of Annas we aspire to raise everything to the level of art. That’s a life skill. It is here where you may find yourself suddenly becoming an artist of life!
Hotel Baltvilla
Garkalnes novads, Baltezers, Senču prospekts 45, LV-2164
http://www.baltvilla.lv
Amusement theme park ABpark
ABpark, Lēdmanes pagasts, Lielvārdes novads LV- 5011
https://abpark.lv/

Klintskalni 1 -Beautiful living house and beautiful sauna house on the beach.

Klintskalni 1 has two houses which could be rented together or separately. 

Tūrisma klāsteris
Saviļņojošā Vidzeme
Ezeriņi
Ezeriņi, Stalbes pagasts, Pārgaujas novads, LV-4151, Latvija
http://www.ezerini.lv

Ezeriņi

Saule sēž uz akmens, pin gaismas vainagu. Omulīgs vīrs ar rudu bārdu pārlaiž roku akmens plecam – silts, graudainas garozas klāts tas guļ, sūnās ietinies kā milzīgs un saziedējis maizes klaips no zemes jaunības laikiem. Rudais vīrs sāk akmeni modināt, sveicinot pieskaras akmens cietajai pierei, ar savu acu skatu saka: “Vai drīkstu tevi traucēt? Man ir kas padomā – es tevi pārvērtīšu par īstu lāci…” Tā ar katru ceļā sastapto akmeni savādnieks aprunājas un pierunā to doties sev līdzi. Vēlāk šie akmeņi satiekas “Ezeriņos”, pārtapuši par skudrām, vardēm, bruņurupučiem un citiem radījumiem, kas ir dabā sastopami …
Tūrisma klāsteris
Enter Gauja