Saulkrasti City Council

Saulkrastu novads ietver piejūras mežu joslu no Lilastes upes un ezera dienvidos līdz Zvejniekciemam ziemeļos, un tas plešas 17 kilometru garumā.


Līdzās Inčupei atrodas viens no skaistākajiem dabas objektiem – Baltā kāpa, kur jūras krastā jaunie pāri mij laulību gredzenus.

 

No Baltās kāpas līdz Saulkrastu centram vijas „Saulrieta taka”, no kuras paveras skats uz ainavisko Vidzemes jūrmalas piekrasti un Inčupes un Pēterupes grīvu.
Saulkrastos atrodas unikāls velosipēdu muzejs, kurš apmeklētājiem piedāvā iepazīties ar vienīgo seno velosipēdu kolekciju Latvijā. Kolekcijā plaši pārstāvētas dažādas lietas, kas saistās ar velosipēdu lietošanu, riteņbraukšanas sportu, biedrībām un velosipēdu ražošanu. Ekspozīcijā var aplūkot lielāko Austrumeiropas velosipēdu uzņēmumu emblēmu kolekciju.
 
Saulkrastu centrā izveidota labiekārtota peldvieta, kas 2009. gada vasarā ieguva Nacionālās peldvietas kvalitātes sertifikātu un ir kā solis ceļā uz Zilo karogu. Ģimeņu drošai atpūtai darbojas Saulkrastu pludmales glābšanas dienests.
 
Zvejniekciems un tā akmeņainā jūrmala ir mākslinieku un fotogrāfu iecienītāka Saulkrastu piekrastes daļa. Tai līdzās atrodas Vidzemē pirmā osta – Skultes osta –, kas ir lielākā no mazajām ostām Latvijā un nodarbojas ar kokmateriālu eksportu un atjaunojamo energoresursu pārkraušanu. 2009. gadā tā svinēja 70 gadu jubileju.
Aktīvās atpūtas piedāvājumā ir atpūta uz ūdens, zirgu izjādes, velo, kvadriciklu un sporta inventāra noma, peintbols, skeitošana, pirtis. Tiek piedāvāti maršruti velobraucējiem un nūjotājiem, ziemā – distanču slēpotājiem, nodrošinot aktīvās atpūtas iespējas visu sezonu.
 
Veselībai un skaistumam vairākos skaistumkopšanas salonos plašā piedāvājumā pieejamas ķermeņa kopšanas procedūras.
Saulkrastus ļoti labi raksturo to ģerbonis: četras upes – Inčupe, Pēterupe, Ķīšupe, Aģe, pieci ciemi – Bādciems, Katrīnbāde (Pabaži), Pēterupe, Neibāde, Zvejniekciems, zilas debesis un jūra, kam pāri zelta saule.
 

Location on map

Ainažu 13b, Saulkrasti, LV2160, Latvija

Papildus informācija

Phone: +371 6 795 26 41
E-mail: [email protected]
Webpage: http://www.visitsaulkrasti.lv
Worktime: 10:00 - 18:00

VTA projektu sadarbības partneris projektos

Pašvaldība ir VTA partneris projektā Central Baltic Cycling Pašvaldība ir VTA partneris projektā CHARTS Pašvaldībā ir VTA partneris projektā GreenHeritage

Tūrisma klāsteris

Saviļņojošā Vidzeme