Gulbenes novada pašvaldības aģentūra Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs

Gulbenes novads atrodas Latvijas ziemeļaustrumu daļā, tā teritorijā ietilpst Gulbenes pilsēta un 13 pagasti.


Rakstos Gulbene pirmoreiz minēta 1224. gadā Tālavas dalīšanas līgumā. 16. gadsimtā Ivana Bargā karaspēks sagrāva Gulbenes pili un izpostīja pilsētiņu, tādēļ līdz pat 20. gadsimtam tur atradās tikai viena ēka - 17. gadsimtā celtā Vecgulbenes muiža, kas mūsdienās ir atjaunota un kļuvusi par vienu no saistošākajiem apskates objektiem pilsētā.

Muižas teritorijā apskatāma Baltā un Sarkanā pils, siernīca, manēža, kurā ierīkota eleganta viesnīca. Bijušajā muižas oranžērijā un klētī ierīkots Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs.

No arhitektūras viedokļa interesanti apskates objekti ir abas Gulbenes dzelzceļa stacijas - vecā dzelzceļa stacija, kas darbojusies pavisam neilgi, un tagadējā Gulbenes dzelzceļa stacija, kas 20. gadsimta 30-tajos gados tika dēvēta par Latvijas provincēs lielāko un modernāko stacijas ēku.
 
Esot Gulbenē, noteikti ir jāizmanto izdevība izbaudīt braucienu ar vienīgo regulāri kursējošo šaursliežu dzelzceļu Baltijā - Gulbenes-Alūksnes Bānīti. Bānītis ne tikai veic pasažieru pārvadājumus, bet arī rīko šovus un pasākumus, piedāvā vizināšanos ar rokas drezīnu, sniedz iespēju pārnakšņot Gulbenes depo un salonvagonā, kā arī izmantot publisko pirti.
 
Pavisam noteikti ir vērts arī paceļot pa novada pagastiem, tā, piemēram, Rankas pagastā ikviens ciemiņš ir gaidīts atpūtas parkā „Lācītes”, kur atrodas restorāns ar terasi, plašs bērnu rotaļlaukums, pirtiņa ar kublu, sporta laukumi. 
Savukārt, apciemojot Stradu pagastu, jādodas uz briežu dārzu „Mežsētas”, kur mitinās ap 350 staltbriežu un 30 mežacūku. Briežu dārzā ir iespējams ne tikai dzīvniekus apskatīt klātienē, bet arī pabarot tos. Tāpat, apmeklējot Gulbenes novadu, ieteicams apskatīt Stāmerienas pagastu, kur Stāmerienas ezera krastā atrodas Sv. Ņevas Aleksandra pareizticīgo baznīca (tās torņu krustos iestrādāti kalnu kristāli), bet no tās netālu - Stāmerienas pils, kurā 20. gs. 30. gados dzīvoja pasaulē slavenais itāļu rakstnieks Džuzepe Tomazi di Lampeduza.
 
Sociālo tīklu profili:
 

Location on map

Dzelzceļa iela 8, Gulbene, Gulbenes novads, LV-4401

Papildus informācija

Phone: +371 64497729, +371 26557582
E-mail: [email protected]
Webpage: http://www.visitgulbene.lv

VTA projektu sadarbības partneris projektos

Pašvaldība ir VTA partneris projektā CHARTS Pašvaldība ir VTA partneris projektā Tour de LatEst Pašvaldībā ir VTA partneris projektā GreenHeritage