Burtnieki County Council

Burtnieku novads, apvienojot Burtnieku, Ēveles, Matīšu, Rencēnu, Valmieras un Vecates pagastus, atrodas Latvijas Vidzemes ziemeļu daļā.


Burtnieku novadā dzīvo 8697 iedzīvotāji un kopējā novada platība ir 70993.4 ha. Tas ir bagāts ar kultūrvēsturiskiem un dabas objektiem.

 

Burtnieku novadā atrodas vecākā zirgaudzētava Latvijā, kas lepojas ar pasaules slavu ieguvušiem zirgiem un kur iespējams pārbaudīt savas jāšanas prasmes. Ar zirgaudzētavu cieši saistīts Briedes krogs, kas atrodas 3 km no Burtniekiem Matīšu virzienā. 1840.gadā celtais krogs saglabājis Vidzemes iebraucamajām vietām raksturīgo plānojumu. Zirglietu ekspozīcijā, kas sākta veidot pirms 25 gadiem, iespējams iepazīt zirgkopības un novada pagātnes stāstus. Vērtīgi aplūkot arī dažādos braucamratus.
 
Burtnieku novadam raksturīga vienkārša un patiesa viesmīlība pret ikvienu ciemiņu, tādēļ novadā tiek piedāvāts nesteidzīgas atpūtas piedāvājums ikvienai gaumei dažādos apskates objektos, lauku saimniecībās, tūrisma mītnēs, aktīvā tūrisma un citās jomās.
 
Novadam ir idejas un iespējas, lai nodrošinātu lieliskas un patīkamas brīvdienas gan dabas vērotājiem Burtnieka krastos, jauniešiem un studentiem Valmieras pagasta „Avotos”, kāzu svinētājiem romantiskajā Burtnieku muižas parkā, valmieriešiem netālajā zemnieku saimniecībā „Vildēni”, velotūristiem, organizētām grupām, skolēnu grupām, ģimenēm un draugu kompānijām un kultūras cienītājiem vienas vai divu dienu ceļojumā, kā arī semināru organizētājiem.
 
Īpaši piedāvājumi Burtnieku novadā ir divām viesu kategorijām - makšķerniekiem un gardēžiem. Makšķerniekiem ir iespējas iznomāt laivas, lai dotos baudīt ezeru un tā piedāvātos resursus un pēc, iespējams, pirmā loma iegūšanas piedalīties konkursā „Burtnieka lielā zivs” vai izmantot iespēju tūlīt pat savu noķerto lomu gardi pagatavot viesu mājā „Burtniekkrasts”. Savukārt gardēžus novads aicina uz „Valmiermuižas alu” ekskursijā un alus degustācijā, uz Ēveli pie garšīgāka aitas šašlika nobaudīšanai zemnieku saimniecībā „Ķempēni”, uz „Adzelvieši” kaņepju sviesta degustāciju vai medus nobaudīšanu zemnieku saimniecībā „Dulbeņi”.

Location on map

Jāņa Vintēna iela 7, Burtnieki, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206, Latvija

Papildus informācija

Phone: +371 22033707
E-mail: info@burtniekunovads.lv
Webpage: http://www.burtniekunovads.lv
Worktime: 09:00 - 17:00

VTA projektu sadarbības partneris projektos

Pašvaldība ir VTA partneris projektā Central Baltic Cycling Pašvaldība ir VTA partneris projektā Tour de LatEst Pašvaldībā ir VTA partneris projektā GreenHeritage