Alūksne County Council

Alūksnes novads ir pašvaldība Vidzemē, 202 km attālumā no Rīgas. Alūksne – visaugstāk virs jūras līmeņa Latvijā novietotā pilsēta, 200 metrus virs jūras līmeņa. Robežojas ar Apes, Gulbenes un Balvu novadu, kā arī ar Igauniju un Krieviju. Vēstures dokumentos Alūksnes vārds pieminēts jau aptuveni 1284.gadā – Pleskavas hronikā. 1920.gadā, kad iedzīvotāju skaits sasniedzis 2000, Alūksnei tika piešķirtas pilsētas tiesības.

Ikvienu pilsētas viesi gaidīs vairāk nekā 800 gadus vecā pilsēta ar mūsdienīgu tūrisma objektu piedāvājumu. Gan Ugunsnovērošanas skatu tornis, kurš piedāvā apskatīt pilsētu no putna lidojuma. Pēc torņa apmeklējuma ērtu nokļūšanu pilsētā nodrošinās Tempļakalna gājēju tilts, kurš diennakts tumšajā laikā rotaļājas ar gaismas ūdens krāsu spēlēm un katru gājēju pavada mūzikas skaņas. Alūksnes pilsēta piesaista ne tikai ar dabas skaistumu, bet arī kultūrvēstures mantojumu. Alūksnes Jaunā un Vecā pils, Alūksnes Kultūras centrs, dažādie muzeji un Ernsta Glika mantojums ir pilsētas dārgumi.

Arī dodoties ārpus pilsētas, Alūksnes novadā ir daudz ko redzēt un izbaudīt. Varat doties uz Dzērves kalna skatu torni Veclaicenē, bijušo PSRS kodolraķešu bāzi Zeltiņos, Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzeju, Jaunlaicenes muižas muzeju, izbaudīt „Pasaku taku” Pededzē un citas vietas, kas tikai papildinās ikviena ceļotāja atmiņas par pieredzi Alūksnes novadā.

Visu Jūs interesējošo informāciju par apskates objektiem, naktsmītnēm, ēdināšanu, aktivitātēm un inventāru nomu var iegūt Alūksnes Tūrisma informācijas centrā, Alūksnē, Pils ielā 25A.

Daba, kultūra, viesmīlība – tas viss Tevi sagaida Alūksnes novadā!

Location on map

Alūksne, Alūksnes novads, LV - 4301

Papildus informācija

Phone: +371 64322804, 29130280, 25442335, 25779965
Webpage: http://www.visitaluksne.lv
Worktime: P,O,T,C,P 09:00-17:00 S 10:00-15:00 Sv. -brīvdiena

VTA projektu sadarbības partneris projektos

Pašvaldība ir VTA partneris projektā Tour de LatEst